Anasayfa

Hakkımda

Portfolyo

İletişim

 

 

 

 

 

Endüstri ürünleri tasarımcısı Fuat ARI, 2000-2004 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümününde öğrenim gördü. Öğrenimin son yılında Infotron firmasında yarı zamanlı çalışmaya başladı. Firmanın küçük ve orta boy işletmeler için çözüm ortağı ilkesi ile çeşitli sektörlerde üreticilere endüstriyel tasarım desteği sağladı. Mezuniyet projesinin ardından Ford Otosan ticari araç fabrikasında Tasarım Stüdyosu'nda bir yıl çalışarak otomotiv sektöründe kısa bir süre yer aldı.

Sonrasında ise endüstri ürünleri tasarımcısı olarak 3 yıl boyunca Arçelik Endüstriyel Tasarım Departmanı'nda çalıştı. Görev tanımı gereği soğutucu ve iklimlendirme ürün gruplarının tasarımına odaklandı, Türkiye ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın pek çok bölgesinde satılmakta olan elektrikli ev aletleri tasarladı.

 

Serbest tasarım ofislerinin ilham veren yaratıcı ortamlarını deneyimlemek üzere Maybe Design adlı tasarım ofisinde ürün tasarımcısı olarak çalıştı, 2 yıl boyunca yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere üreticilere endüstriyel tasarım desteği sundu.

Tasarımcı, 18 ay süre boyunca kariyerine Çin'de devam etti. Samsung ve Midea gibi üreticiler için beyaz eşya konusunda tasarım projelerinde uzman olarak yer aldı.

2012'nin son aylarından itibaren DesignUM tasarım ofisinde uzman tasarımcı olarak görev almaktadır.

Yenilikçi olmayı ilke edinen tasarımcı, gözlemci  ve araştırmacı özellikleri ile ihtiyaçlara cevap verebilecek çözümler geliştirmekte, kimi zaman patent çalışmalarında yer almaktadır. Ürün tasarımı konusunda çalışmaktan keyif alıyor, bu alanda devam etmeyi planlıyor.


© 2017 - www.fuatari.com